Anežka Hladíková

Můj příběh​

Miluji zdravé návyky, které jsem si pro svůj život osvojila, i to, že mé zdraví je pro mě vždy na prvním místě.

Je skvělé vědět, co dělat, abych se cítila lépe. Řekla bych, že mám “vytuněnou“ péči o své tělo i mysl, díky které se cítím zdravá, šťastná a plná síly

Odměnou je mi odolná imunita, vyostřené kognitivní funkce, psychická vyrovnanost, schopnost zvládat stres a dosahovat mých cílů.

Pohybem, stravováním, suplementací a životním stylem se dá totiž velmi efektivně ovlivnit fungování mysli i těla.

Díky znalostem o zdraví a o potřebách mého těla se už neztratím v náhodné dietě, která mi prolétne přes nos, a která není dlouhodobě udržitelná ani funkční.

A je pro mě tááák jednoduché udržet si štíhlou postavu! 🙂

No, nebylo to tak vždycky...

Dříve jsem měla nulové zdravé návyky. 

Špatný spánek, rozhozené cirkadiánní rytmy, chybějící management stresu, silný vnitřní kritik a neustálý kolotoč práce. Pohyb jsem neměla žádný a nebo absolutně nevhodný pro mé tělo (přetrénovala jsem se), a moje mysl byla plná sebe-destruktivních myšlenek. Moje potřeby byly na posledním místě.

Jedla jsem nepravidelně a přeskakovala jsem z jedné diety na druhou. Můj jídelníček nebyl vybalancovaný, a přestože byl složen ze “zdravých potravin”, byl pro mé tělo nevhodný.

Vyzkoušela jsem vše, byla jsem vegan, raw-vegan, keto, paleo, high carb, low carb, detoxy, apod.

Z neznalosti toho, co dělám, jsem si rozhodila tělo a jeho rovnováhu.​

Aniž bych tělu naslouchala, věřila jsem doporučením, která jsem si někde přečetla, a praktikovala na sobě nepodložené (i extrémní) přístupy

Brzy se začaly dostavovat zdravotní problémy a já byla nucena podat výpověď ze své dřívější “práce snů” (letuška v Emirates). Musela jsem přehodnotit svůj přístup ke svému tělu. 

Musela jsem dostat výpověď, abych to změnila

V tomto, pro mě těžkém období mého života, jsem objevovala sebelásku, zpracovávala své emoce a učila se dávat své potřeby na první místo

Vytvářela jsem si nové, zdravé návyky. Zavedla jsem pravidelnou, pro mě zábavnou fyzickou aktivitu, jedla jsem kvalitně pro MÉ tělo a starala se o svou mysl formou sebe-rozvojových cvičení. 

Budovala jsem svou sebedůvěru a následovala vnitřní hlas. Učila jsem se nastavovat si hranice pro vše, co nebylo v souladu s mým zdravím a spokojeností.

Byla jsem nadšená, o kolik kvalitnější se můj život stal!

Chtěla jsem to předávat dál!

Přála jsem si, aby každá žena věděla, jak se o sebe starat tak, aby se každý den cítila být tou nejlepší verzí sama sebe. Zároveň jsem chtěla prohlubovat své vědomosti a předávat kvalitní informace i ostatním.

Rozhodla jsem se pro studium koučingu pod záštitou American Union of NLP. Poté jsem absolvovala kurz výživového poradce ATAC od pana Jelínka (566 výukových hodin).

Své znalosti jsem stvrdila státní zkouškou a jsem tedy profesně kvalifikovaná výživová poradkyně s akreditační zkouškou autorizovanou Ministerstvem zdravotnictví.

Vědomosti si nadále rozšiřuji na Škole Naturopatie studiem oboru Klinická nutriční medicína. Zároveň aktivně absolvuji různé semináře a konference v tématech výživy, psychologie a zdraví.

Mým cílem je pomoci ženám udělat z jejich těla to nejsilnější a nejzdravější prostředí

Aktuálně profesně funguji jako health kouč v Healthy Longevity Cafe – prostředí zaměřeném na dlouhověkost a prevenci nemocí. Zároveň koučuji k lepším návykům zde – online formou.

Pomáhám (převážně ženám) nastavit jídelníček, zavést pohyb, pečovat o psychiku, posilovat sebelásku, budovat zdravé návyky a naslouchat tělu. Ráda využívám i techniky práce s podvědomím a programováním mysli. 

Ve své práci také čerpám z podložených informací v odvětví funkční medicíny a s oblibou doporučuji suplementaci či ozdravné výživové plány. Mým cílem je pomoci lidem udělat z jejich těla to nejsilnější a nejzdravější prostředí, a díky tomu podpořit prevenci či průběh nemocí a dlouhověkost.

Věřím v individualitu, jednoduchost, udržitelnost a zábavu. 

Na možnosti spolupráce se mnou se můžete podívat tady:

Těším se na společnou ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu 🙂

Profesní certifikace