Anežka Hladíková

Můj příběh

Dnes se cítím ve svém těle skvěle.

Osvojila jsem si jednoduché návyky sebepéče, které mi denně pomáhají cítit se zdravá, šťastná a plná síly. 

Odměnou je mi odolná imunita, vyostřené kognitivní funkce, příliv hormonů štěstí, psychická vyrovnanost, schopnost zvládat stres a dosahovat svých cílů.

Je pro mě jednoduché udržet si krásnou postavu a je to pro mě zábava.

Nastavila jsem si stravování, pohyb a suplementaci vhodnou pro mé potřeby a vědomě ovlivňuji fungování mého těla i mysli.

Díky znalostem principů zdraví a potřeb mého těla se už neztratím v náhodné dietě, která mi prolétne přes nos, a která není dlouhodobě udržitelná ani funkční.

Dříve to tak ale nebylo...

Před lety jsem trpěla zažívacími problémy, špatným vztahem k mému tělu i k sobě, měla jsem akné, výkyvy nálad, častou únavu a hormonální nerovnováhu.  

Můj jídelníček byl nevyvážený, pohyb jsem neměla skoro žádný, spánek špatný, a mou mysl sužoval neutěšitelný vnitřní kritik. 

Dávala jsem prioritu ostatním lidem, přičemž moje potřeby byly na posledním místě. Vlastně jsem své potřeby neznala. Aniž bych tělu naslouchala, věřila jsem výživovým doporučením, která jsem si někde přečetla, a následovala nepodložená dietní tvrzení.

Se záminkou zlepšit si zdraví jsem experimentovala s extrémními dietami. Byla jsem vegan, raw-vegan, keto, paleo, high carb, low carb, zkoušela jsem různé neřízené detoxy, apod. 

Rozhodila jsem si metabolismus a hormonální rovnováhu

Touha najít tu “správnou dietu” u mě vyvrcholila posedlostí stravováním. Z neznalosti toho, co dělám, jsem si rozhodila metabolismus a hormonální rovnováhu.

Žila jsem v extrémech, buď jsem na sebe byla moc přísná, např. přetrénovávala jsem se, nebo jsem necvičila vůbec. Chyběla mi udržitelnost, vyváženost a jemnost k sobě. Byla jsem z toho vyčerpaná.

Přála jsem si cítit se konečně dlouhodobě zdravá a šťastná.  Tímto přáním u mne započala několikaletá sebe-poznávací jízda. 

Kvůli zhoršujícímu se zdraví jsem dostala výpověď ze své “práce snů” jako letuška v Emirates.   

V tomto, pro mě těžkém bodě mého života, jsem objevovala sebelásku, zpracovávala své emoce a učila se dát své potřeby na první místo. Byl to čas poznávání toho, co JÁ chci. V té době mi také přišel do života koučing.

Vytvářela jsem si nové, zdravé návyky. Zavedla jsem pravidelnou, pro mě zábavnou fyzickou aktivitu, jedla pestrou, vyváženou stravu a starala se o svou mysl formou sebe-poznávacích a mindsetových cvičení. 

Budovala jsem svou sebedůvěru a následovala svůj (teď už silný) vnitřní hlas. Učila jsem se nastavování hranic s lidmi v životě a naučila se často říkat NE. 

Byla jsem nadšená, o kolik radostnější, bezpečnější a jednodušší se můj život  stal. 

Přála jsem si, aby každá žena věděla, jak se o sebe starat tak, aby se každý den cítila jako ta nejlepší verze sama sebe. Nechápala jsem, proč nás tyhle věci neučí už ve škole.

Chtěla jsem prohlubovat své vědomosti a zprostředkovat kvalitní informace i ostatním, aby si nemuseli projít stejnými chybami jako já. 

A tak jsem studovala. Nejdříve koučing pod záštitou American Union of NLPa poté výživové poradenství v úžasném kurzu Atac od pana Jelínka (566 hodin), jehož znalosti jsem stvrdila státní zkouškou a jsem tedy profesně kvalifikovaná výživová poradkyně s akreditační zkouškou autorizovanou Ministerstvem zdravotnictví.

Koučování je mi odjakživa přirozenou technikou a nadšeně jej propojuji se znalostmi vědy a kontinuálním sebevzdělávávám v oblastech výživy, psychologie a zdraví. V koučingu využívám svou intuici, empatii a schopnost umocnit v klientech jejich vnímání těla.

Pomáhám ženám nastavit jídelníček, zavést pohyb, pečovat o psychiku, budovat sebedůvěru, posilovat vnitřní vedení a naslouchání tělu. Boříme spolu bloky a omezující přesvědčení. Hledáme způsoby, které jsou individuální a funkční pro ně. Budujeme zdravé návyky

Základem mé práce je budování sebelásky. Věřím, že kvalitní vztah, který máme sami se sebou, je klíčem k pevnému zdraví a šťastnému životu.

Jsem pyšná, že transformace probíhající na mém koučingu jsou hluboké, celoosobnostní a hlavně dlouhodobé.

Nabízím možnost analýzy a tvorby jídelníčku, pohybových aktivit, měření a sledování progresu při hubnutí, management stresu i poradenství v případě výživových omezení. Využívám techniky práce s podvědomím a programováním mysli.

Nejsem příznivcem přísných diet a radikálních přístupů. Pracuji s klienty celo-osobnostně. Věřím v individualitu, jednoduchost, udržitelnost a zábavu. 

Na možnosti spolupráce se mnou se můžete podívat zde:

Těším se na společnou ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu 🙂

Profesní certifikace

en_USEnglish